Іван Якович Глоба та історія заснування Глобине

                                              ТЕЗИ
науково-дослідницької роботи «Іван Якович Глоба та історія заснування Глобине».
     Автор:  Коваленко Олександр Васильович, учень 9-Б класу Глобинської  гімназії   № 1   ім. В.Є. Курченка  Глобинської районної ради Полтавської області  
     Науковий керівник: Макайда Сергій Олександрович, учитель історії Глобинської гімназії № 1 ім. В.Є. Курченка Глобинської районної ради Полтавської рбласті, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель. 
     Експерт: Проневич  Олексій Станіславович, головний науковий співробітник Науково – дослідного інституту  Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, кандидат історичних наук, професор.
     Предмет дослідження – соціально-економічний  та політичний устрій  Гетьманщини ( Війська Запорозького ) та  Запорозької Січі ( Війська Запорозького Низового) у ХVІІІ ст.
    Об’єкт дослідження – життєдіяльність І.Я. Глоби в розрізі  заснування   ним поселень в Україні, зокрема,  хутора  Глобине.
     Мета наукової роботи -  уточнення та аналіз подій української історії  ХVІІІ ст., біографічних  даних  останнього військового писаря Запорозької Січі для підтвердження  або спростування  загальноприйнятої тези про причетність І.Я. Глоби  до заснування  Глобиного та належність  цього поселення до його маєтностей.
    Актуальність роботи обумовлена   очевидною    спірністю окремих біографічних даних І.Я. Глоби і тверджень про його причетність до заснування поселень поза межами володінь Нової Запорозької Січі,  зокрема, і міста  Глобине.
    Найважливіші із результатів роботи :
1)    Переглянуто окремі аспекти біографії І.Я. Глоби, зокрема:
-         уточнено час і обставини його появи в Новій Січі;
-         документально спростовано твердження про його перебування в засланні у Туруханському монастирі.
2)    Відслідковані та оформлені додатком реальні та можливі  родинні зв’язки військового писаря.
3)    Визначено родинні маєтності Глобів в межах Першої Полтавської полкової сотні.
4)    Висунуто кілька обґрунтованих припущень про родинне походження Глобів.
5)    Визначено та локалізовано маєтності І.Я. Глоби в межах територій Нової (Підпільненської) Січі.
6)    Спростовано твердження про засування хутора (села) Глобине І.Я. Глобою та належність  цього поселення до його маєтностей.
7)    Прослідковано хронологію перебування Глобиного у власності родини Апостолів.
8)    Документально підтверджено перебування Глобиного до 1774 р. у власності раніше невідомих власників генерал-майора К.Ф. Штофельна та полковника М.В. Колтовського.
9)    Обгрунтовано нове припущення про походження назви м. Глобине.

Текст роботи      Презентація     Відгук